Programom „Male ruke o velkoj gori“ Muzej planinarstva i OŠ Ivanec sudjeluju u ovogodišnjem Kliofestu

Svibanj 18, 2020

Muzej planinarstva i Osnovna škola Ivana Kukuljevića Sakcinskog iz Ivanca uključili su se u ovogodišnje, sedmo izdanje Festivala povijesti Kliofest 2020 projektom „Male ruke o velkoj gori“.

Kliofest, manifestacija koja popularizira povijesne znanosti i srodne struke, ovaj se put iznimno odvija u virtualnome obliku zbog epidemije izazvane novim koronavirusom. Sukladno tome, učiteljica povijesti Suzana Jagić i kustosica Ana Škriljevečki osmislile su projekt koji omogućava djeci da izraze svoju kreativnost iz sigurnosti vlastitih domova.

U projektu su sudjelovali učenici trećih, petih, sedmih i osmih razreda OŠ I. K. Sakcinskog koji su stvarali radove na temu prirodne i kulturne baštine grada Ivanca, ivanečkoga kraja i Varaždinske županije.

Radove su izrađivali u sklopu nastave na daljinu pod mentorstvom učiteljica Suzane Jagić i Ivančice Krtanjek. Za izradu učeničkih radova korišteni su različiti alati i tehnike, a sve povezuje nepresušna dječja mašta i ljubav prema rodnome kraju.

U malim slikarskim radionicama nastali su plakati, brošure i umjetnička djela, koji su objavljeni u digitalnome katalogu u sklopu virtualnog programa Kliofesta danas kada se obilježava Dan povijesti.

Katalog možete preuzeti u .pdf formatu (https://issuu.com/gradivanec/docs/digitalni-katalog) ili prolistati online verziju.