Edukativni program za učenike uz izložbu Život „Pod Belom“ – Utjecaj obitelji Ožegović na svakodnevicu stanovništva belsko-radovanskog kraja

Studeni 8, 2019

U Muzeju planinarstva Ivanec tijekom mjeseca studenoga 2019. godine održava se popratni edukativni program uz izložbu Život „Pod Belom“. Utjecaj obitelji Ožegović na svakodnevicu stanovništva belsko-radovanskog kraja.

Edukativni program namijenjen je učenicima viših razreda osnovne škole i srednjih škola kao dio izvanučioničke nastave iz predmeta povijest. Prvi dio programa sastoji se od stručnog vodstva kroz izložbu prilikom čega će učenici razgledati izložene predmete te steći znanje o djelovanju obitelji Ožegović u belsko-radovanskom kraju. Učenici će potom pogledati odabrane dijelove dokumentarnog filma Od preporoditelja do narodnih neprijatelja redatelja Krešimira Stančića temeljenog na istraživanju autorice izložbe Ane Škriljevečki u kojem su zabilježena živa sjećanja žitelja ovoga kraja i riječi stručnjaka o životu i djelu obitelji Ožegović.

Drugi dio programa sastoji se od edukativne radionice na kojoj će učenici u grupnom radu rješavati radne listiće na temu izložbe i filma. Radni listići prilagođeni su uzrastu učenika te njihovom znanju i vještinama stečenim tijekom dosadašnjeg školovanja.

Učenici će kroz program upoznati djelatnost Muzeja planinarstva Ivanec, razumjeti značaj obitelji Ožegović u zavičajnoj povijesti te razviti svijest o važnosti zaštite i očuvanja lokalne kulturne baštine. Edukativni program osmislila je autorica izložbe.

Program traje 60 minuta i besplatan je za učenike. Za sudjelovanje potrebno je najaviti se na kontakt: Ana Škriljevečki, e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. mob: 098 1312 000.

Pozivaju se sve zainteresirane škole na sudjelovanje u programu!