Učenici četvrtih razreda Osnovne škole Ivana Kukuljevića Sakcinskog iz Ivanca održali nastavu u Muzeju

Studeni 20, 2018

Dana 23. studenoga  učenici 4. c i 4. b razreda Osnovne škole Ivana Kukuljevića Sakcinskog iz Ivanca održali su terensku nastavu iz predmeta Priroda i društvo u Muzeju planinarstva Ivanec.

Učenici su najprije posjetili arheološki lokalitet u ivanečkom gradskom parku gdje su se ukratko upoznali s najstarijom poviješću njihovog grada, a potom su se na putu do Muzeja planinarstva nakratko zaustavili i u župnoj crkvi sv. Marije Magdalene gdje su saznali koji su najstariji dijelovi crkve i crkvenog inventara.

U Muzeju planinarstva učenici su najprije naučili što je to muzej, zašto postoje muzeji i što se u njima čuva, a potom su se kroz predavanje dr.sc. Suzane Jagić upoznali s poviješću Ivanca i poznatim Ivančanima čija imena danas krase ulice našega grada. Interaktivnim sadržajima u vidu računalnih igara za učenje i ponavljanje gradiva učenici su svoju terensku nastavu u Muzeju priveli kraju i obogaćeni novim iskustvima i znanjima obećali svoj ponovni dolazak.

Vjerujemo da učenici 4.a, koji tek trebaju odraditi svoju terensku nastavu, s nestrpljenjem očekuju dolazak u Muzej planinarstva.