Edukativni program za učenike povodom Međunarodnog dana muzeja 2024.

Svibanj 14, 2024

Trajanje:   17.5.2024 - 17.5.2024

Muzej planinarstva uključuje se u obilježavanje Međunarodnog dana muzeja 2024. programom namijenjenim djeci i mladima koji će se održati u petak 17. svibnja.

Prvi dio programa odvijat će se u muzejskim prostorijama. Sukladno ovogodišnjoj temi „Muzeji za edukaciju i istraživanje“ cilj je male posjetitelje upoznati s radom Muzeja, planinom Ivanščicom i ivanečkom baštinom.

Posjetitelje će u muzejskoj dvorani dočekati kustosica Ana Škriljevečki koja će im približiti djelovanje Muzeja planinarstva te važnost očuvanja okoliša i prirodnih dobara na primjeru planine Ivanščice.

Potom će ovisno o interesu, pogledati muzejske filmove ili sudjelovati u kreativnoj radionici. Na kraju posjeta svi sudionici će razgledati novootvorenu muzejsku suvenirnicu, smještenu u prizemlju Muzeja, gdje se nekada nalazila prva ivanečka pučka škola.

Drugi dio programa odvija se u suradnji s Turističkom zajednicom grada Ivanca. Nakon posjeta Muzeju planinarstva posjetitelji će se u kratkoj šetnji uputiti do Centra za posjetitelje „Kukuljević“ u ivanečkom gradskom parku gdje ih očekuje „muzej u malom“ uz interaktivnu kartu Ivanščice s igricom za djecu, posjet Starom gradu Ivancu kroz virtualne naočale, interaktivni stol, digitalno „listanje“ foto albuma i mnoštvo drugih zanimljivih sadržaja.

Program se održava od 9 do 17h.

Poziv na sudjelovanje u programu upućen je svim školama šireg ivanečkog područja te su brojni učitelji osigurali svoj termin, stoga se u Muzeju planinarstva i Centru za posjetitelje „Kukuljević“ ovog petka očekuje velik broj posjetitelja.

Podsjetimo, ove se godine obilježava 47. Međunarodni dan muzeja. Organizator događanja je Međunarodni savjet za muzeje (ICOM), a inicijator i promotor ove manifestacije u Hrvatskoj je Muzejski dokumentacijski centar na čijim se mrežnim stranicama može pogledati raspored događanja u hrvatskim muzejima: https://mdc.hr/.../pregled-mjeseca/medunarodni-dan-muzeja.